České enóno nevadí?

Ad: „Romům dal azyl soukromník“ (LN 3.8.)


Rumunští Rómové přijeli podpořit svého těžce nemocného „následníka trůnu.“ Od té doby jsou honěni po vlastech českých s prominutím jako nadmutá koza. Protože kradou? Ne. Tak snad někomu neoprávněně zabrali jeho pozemek? Ne, jsou na soukromém, se svolením, dokonce na pozvání majitele. Hlučí, obtěžují okolí hlasitou hudbou, bujarým popíjením? Ne, prostě jen poklidně kempují jako leckterá česká rodina.

Tak v čem je problém? Že nemají v místě kempování pitnou vodu, to by našinci ani tak moc nevadilo. I když, jako záminka k vypuzení…Jak to říct slušně, chybí tam záchody, a leckterá televize s gustem a v dlouhých střizích zabírala kdejaké objevené enóno.

Ne, že by se to mělo mlčky tolerovat. Avšak neměli bychom pokrytecky předstírat, že tohle my jsme dávno zvládli. Podívejme se na břeh kterékoliv české řeky a říčky, a nemusí jít jen o ty vodácky vyhlášené, nebo leckterého rybníka, který někde v přírodě slouží jako neoficiální koupaliště. Ale doporučuji našlapovat opatrně, a bedlivě se rozhlížet, kam šlápneme.

Více než v jiných případech tady platí, že bychom si měli nejdříve zamést před vlastním prahem, a také to, co říkali staří: „vlastní h…. nesmrdí.“

Nový autor 10.8.2009