Místo Masaryčky zbourejte magistrálu na Těšnově!

Ad: „Radní chtějí zrušit „Masaryčku““ (LN 7.8.2008)

   Na 20 tisíc lidí za jediný den se v internetové anketě vyjádřilo k šílenému nápadu pražských radních zbourat Masarykovo nádraží. A drtivá většina z nich (přes 83%) je proti. Odhaduji, že u těch, kteří nemají přístup k internetu, by to bylo ještě více.


Jistě, co je to ve srovnání s oněmi 24 miliardami korun odhadované hodnoty výstavby na tomto místě. A byl by to od potenciálních devoleperů čirý nevděk, kdyby se leckterý milý miliónek nepřestěhoval z jejich kont k těm, kteří se v jejich zájmu veřejně tak znemožnili. Nějaký zákonem nenapadnutelný způsob se už jistě najde. Na to jsme v Čechách kadeti. To už stojí za to přetrpět pár týdnů či měsíců tu všenárodní ostudu. Lidé si zaremcají, a nakonec se z nebytnosti smíří. Jako se smířili s tím, když minulý režim nechal vyhodit do povětří krásnou secesní budovu nádraží Těšnov. A jako se v budoucnu smíří (už tomu skoro věřím) třeba i se zbouráním Pražského hradu, když to něco vynese.

A propos, Těšnov. A co takhle zbourat magistrálu na Těšnově, milí páni a paní radní? Tu řvoucí a páchnoucí obludu, dusící vše živé široko daleko. I tam by byla spousta prostoru pro developery. A jistě i ty milé miliónky pro snaživé pomocníčky …

 

PhDr. Miroslav Hudec 10.8.2008